Nabídka

Otevírací doba

Po - Pá 8:00 - 17:00
So 9:00 - 17:00

Vyhledávání

 
Káva a zdraví

Víte že............??

Kofein- nejdůležitější účinná látka v kávě, v normálním množství pro zdravého člověka je absolutně neškodný.

Pomoc při trávení- káva může pomoci při trávení. U mnohých lidí působí ranní šálek kávy díky stimulačním účinkům kofeinu a některých látek povzbudivě na trávení. Káva nebo espreso po sytém jídle povzbuzuje produkci žaludečních šťáv a vylučování žluči a tím probouzí žaludek a střeva.

Živiny- káva může významně přispívat k doplňování živin. Obsahuje celou řadu životně důležitých složek a může přispět k pokrytí naší potřeby minerálních látek a stopových prvků.

Krevní tlak- lidé s vysokým krevním tlakem a nemocným srdcem by kávu neměli pít. Káva a kofein nejsou příčinou těchto zdravotních potíží, ale představují zátěžové faktory, kterých by se nemocní měli vyvarovat.

Povzbuzující účinek- káva vylepšuje atmosféru a povzbuzuje dobrou náladu. Konzumenti jsou po vypití šálku kávy pozornější, koncentrovanější a vitálnější.

Káva je BEZ KALORIÍ. Dokáže povzbudit, zlepšuje duševní činnost, jste schopni po ní pracovat déle a co víc, kofein pomáhá při cvičení a hubnutí.

POZOR: přidáním mléka, šlehačky, cukru, přidáváte i kalorie.

Šálek kávy má mnoho užitků pro zdraví

Na základě nové studie nás pití kávy může ochránit před cukrovkou a některými druhy rakoviny.

Tyto poslední studie také naznačují, že antioxidanty nacházející se v kávě mohou též snížit riziko srdečních chorob a tvrdnutí jater.

Káva obsahuje stovky složek včetně značného množství kofeinu, hořčíku, draslíku, vitamín B3 a mnoho dalších.

Káva také obsahuje tattin, ten má dobrý vliv na srdce a cévy.

Káva pokud je pitá v přiměřeném množství může být skutečně  prevenci proti rakovině tlustého střeva a jater.

Káva snižuje i hladinu cholesterolu.

Je také nutno podotknout, že káva obsahuje více antioxidantů než sklenice borůvkového, malinového nebo pomerančového džusu.

Káva je jedním z nejvíce konzumovaných nápojů  ve světě, a experti říkají, že množství vědců, tvrdících, že přiměřená konzumace kávy může rozpoltit riziko některých vážných nemocí jako Parkinsová choroba, Alzhaimer, ledvinové i žlučnikové kameny, deprese a dokonce i sebevraždy, je stále více.

Potřebujete vlákninu?

Dejte si kávu.

Nová studie ukazuje, že káva může být zdrojem dietní vlákniny, ale to neznamená přestat jíst ovoce a zeleninu.

Dobrá zpráva pro milovníky kávy: šálek kávy má pro nás více požitku než jeden.Tato studie ukazuje, že vařená káva obsahuje rozpustnou vlákninu, kterou můžeme najít v ovesných vločkách nebo jablkách,a ta pomáhá se zažíváním, pomáhá tělu absorbovat důležité živiny a hlídá cholesterol.

Káva může snížit výskyt demence.

Může káva zmírnit výskyt demence u lidí pijících kávu? To je otázka, kterou se zabývá spousta vědců.

Průzkum 1400 dospělých lidí v průběhu 20-ti let dokazuje, že dvě třetiny pravidelných konzumentů kávy mají o hodně menší pravděpodobnost rozvinutí demence nebo Alzhaimrovy choroby.

Ačkoli není jisté, jestli je to kávou jako takovou, nebo množstvím antioxidantů obsažených v ní. Jedna věc je jistá, lidé pijící kávu mají menší výskyt cukrovky 2 typu, a to zapříčiňuje menší možnost vyššího výskytu demence.


 

Nápojový lístek

Náhledy

Anketa

Líbí se Vám nové stránky?
 

Ostatní

 

 

 

 

http://www.mustangclassic.cz