Nabídka

Otevírací doba

Po - Pá 8:00 - 17:00
So 9:00 - 17:00

Vyhledávání

 
Naše nabídka

U nás můžete vyzkoušet jednodruhovou Arabicu:


Jižní Amerika

 

Brazílie - "Královna kávového trhu."

Brazílie je země na vrcholu žebříčku světového trhu. Produkuje převážně odrůdy kávy, které jsou měkké a jemné chuti. Při množství odrůd kávy, které se pěstují v různých oblastech, není možné mluvit o typické brazilské kávě. Taková neexistuje. Produkční oblast na severním pobřeží například poskytuje kávu s příchutí slané vody, zpravidla exportovanou do severní Afriky, na Střední Východ a do východní Evropy. Říká se, že nejlepší odrůdou je káva Santos, jemné, plné, ovocné chuti, bez stopy hořkosti, z oblasti Sao Paulo.

 

Brazílie Santos

Brazílie je s plantážní plochou 2,3 miliony ha největší a nejdůležitější kávový producent a exportér na světě. Santos je zcela jistě nejznámější druh brazilské kávy. Hodnocení kávy: Chuť této Arabicy je mírně nasládlá, téměř podobná čokoládě, dobrá kvalita Které jsou měkké a jemné chuti. Při množství odrůd kávy, které se pěstují v různých oblastech, není možné mluvit o typické brazilské kávě. Taková neexistuje. Produkční oblast na severním pobřeží například poskytuje kávu s příchutí slané vody, zpravidla exportovanou do severní Afriky, na Střední Východ a do východní Evropy. Říká se, že nejlepší odrůdou je káva Santos, jemné, plné, ovocné chuti, bez stopy hořkosti, z oblasti Sao Paulo.


Brazílie- Facenda Lagoa

 

Tato káva je odborníky považována za nejlepší brazilskou kávu. Je pěstována ze starých odrůd káv Bourbon. Vyznačuje se sladkým čokoládovým nádechem.


Východní Afrika

Keňa

"Káva, známá svou plnou a bohatou chutí a výraznou kyselostí."

Káva Kenya - AA

Téměř každý, kdo kdy ochutnal keňskou kávu, se k ní rád vrací. Důvodem je zřejmě skutečnost, že káva z Keni (Republic of Kenya) splňuje vše, co si od šálku dobré kávy slibujeme: je aromatická, v kyselosti a plnosti chuti a vůně vyvážená, a má příjemnou příchuť. Kávovníky zde rostou na tří stech tisících plantáží, které jsou položené ve vysokých nadmořských výškách. Pěstování kávy je velmi důležitým obchodním artiklem a keňská vláda si je toho dobře vědoma. Vytrhávat nebo poškozovat kávovníky je přísně zakázáno. Keňa klade mimořádný důraz na dodržování jakostních standardů při pěstování, zpracování i v obchodu s kávou, protože keňská káva je dodávána jen do vybraných zemí. Plodina je rozdělena do tržních tříd. Nejlepší je PB (peaberry - perlová káva), následují AA plus-plus, AA plus, AB atd. Keňská káva je špičková káva s vinnou chutí, plnotvará, lehce nakyslá, s pikantním odstínem. Patří ke klasickým druhům. Je nejjemnější kávou na východoafrickém trhu. Tato káva je plné, velmi intenzivní chuti, které dominuje příjemná kyselost. Výrazné aroma s inklinací k ovoci.

Austrálie a Oceánie

Nová Guinea

"Káva skrytá v lesích."
Papua New Guinea
Sklizeň kávy v této zemi pochází asi ze 75 procent z malých domorodých farem, z nichž mnohé leží na lesních mýtinách. Některé jsou skryty tak hluboko v pralese, že jsou téměř nepřístupné. Káva je důležitým hospodářským faktorem země. Káva třídy A z Papui Nové Guiney je bohatá plodina střední velikosti, s lehce vinnou, nakyslou chutí a sladko-oříškovou příchutí. Káva se zde pěstuje od padesátých let a stala se z ní světová jednička. Často je zaměňována za indonézskou kávu, jde však o samostatný druh. Chuť má výbornou, typicky nahořklou s nádechem mandlí.

Jižní Amerika

Galapágy

"Rarita z domoviny želvy sloní."
Mimořádná kávová lahůdka se vyznačuje nejvyšší kvalitou a produkuje se výhradně environmentálně příznivým způsobem zemědělství. Pěstovat kávovník se daří na San Cristobálu, jednom z větších ostrovů souostroví v Tichém oceánu, jenž jako jediný disponuje čerstvou vodou. Potoky, napájené jezerem El Junco, stékají z výšky po rozeklaných vulkanických svazích na jihu ostrova, kde svlažují půdu bohatou na minerály a udržují ji úrodnou. S přihlédnutím k významu souostroví pro poznání historie vývoje rostlin a zvířat, prohlásila ekvádorská vláda v roce 1969 Galapágy národním parkem. Od té doby se zde nesmí hospodářsky využívat žádná nová půda. Navíc je přísně zakázán dovoz a využívání jakýchkoliv chemických hnojiv či jiných ošetřujících prostředků, takže káva z Galapág je neoficiálně považována za ekologicky čistou. Chuť kávy je bohatá, plná, s decentní kyselostí.

Kolumbie

"Vysoce jakostní, tradičně tmavě pražená, silná káva nesrovnatelné chuti."
První kávovníky přinesl do Kolumbie jistý duchovní z Malých Antil přes Venezuelu. Dnes je Kolumbie druhým největším producentem kávy na světě. Kolumbijská káva patří mezi čisté odrůdové kávy, které se prodávají pod tímto označením po celém světě. Káva se pěstuje na svazích andských hor ve třech pásmech. Díky rozdílnosti klimatu se dá káva sklízet téměř po celý rok, protože plody kávovníku dozrávají v různou dobu. Kolumbijská káva má jedno z nejsilnějších aroma. Zrno je jemné a uhlazené, nápoj je ovocně vonící s velmi bohatou, smetanovou chutí a decentní kyselostí.

 

Náhledy

Ostatní

 

 

 

 

http://www.mustangclassic.cz